ARCHÍV 2019 – KONFERENCIA DETSKÝCH SLUŽOBNÍKOV – AKÁ JE?

Na počiatku všetkého bola neuveriteľná cesta do anglického mestečka na pobreží, Eastborne. Bola tam celonárodná konferencia detskej služby, palác a všetky sály plné hemžiacich sa služobníkov, predajcov a kaviarní s cookies.

Bol to sviatok aj open-air festival zároveň. Dalo sa vidieť to najlepšie v krajine, čo vzniklo posledný rok. Mali tu premiéru alebo krst všetky nové knižky či CDčka, prezentácie služby na všetkých pódiách ponúkali inšpiráciu alebo ukážku „ako na to“.

Túlajúc sa z miesta na miesto som uvidel, načo tam som. Takúto vzájomnú spoluprácu, povzbudenie a zdieľanie nápadov bez súťaživosti či bariér – to potrebujeme, aby detská služba mohla silnejšie rásť! A pritom ten úžasný efekt nespôsobili nejaké duchovné superstar – hviezdami boli všetci kto prišli a zdieľali sa. Tá prajnosť a spolupráca bola tým hlavným motorom…

Keď som sa vrátil, už som to mal na srdci a veci šli ďalej. Oslovil som najsilnejšie detské služby u nás, ktoré presahujú miestny zbor. Mojimi hrdinami sa stali vedúci, ktorí boli ochotní usporiadať spoločnú  konferenciu. Boli pozývajúcimi aj garantmi pre svoje spektrum cirkvi, aby prišli na stretnutie s tými inakými. Prvá konferencia bola v Žiline a svieži pocit vzájomnosti bol ten najčastejšie oceňovaný …

Dnes začína 4.ročník KDS. Sedím vo vlaku do Liptovského Mikuláša s dvomi dievčatami z tábora. O hodinku vystúpime a pustíme sa do prípravy miesta, ktoré má prijať na víkend detskáčov z celej krajiny a všetkých cirkví. Koľkí prídu? Koľkí počuli naše volanie? Koľkí vidia, že takto, ako to je, to nemôžeme nikdy stihnúť…?

Viem, že je pred nami ešte dlhá cestá, kým sa táto konferencia stane tým čím má byť. Ale zdieľanie darov bolo od začiatku našou hodnotou. Preto verím, že sme povolaní to ťahať, kým to neuvidia všetci a nepridajú svoje ruky k dielu.

Generáciu detí nedokážeme zachrániť sami. Potrebujeme sa. Potrebujeme každého ochotného. Napríklad aj teba …

Do videnia, priatelia.

igor

PS: Prosím o modlitbu za tých statočných, ktorí tam idú slúžiť a dávať druhým. V nich je nádej pre ďalšie dni. Vďaka.